NIH-Kronik Prostatit Semptom İndeksi (NIH-CPSI)

0
822
nih kronik prostatit semptom indeksi

NIH-Kronik Prostatit Belirti İndeksi (NIH-CPSI), kronik prostatit / kronik pelvik ağrı sendromu (CP / CPPS) olan erkeklerin semptomlarını ve yaşam kalitesini değerlendirmek için geliştirilen 13 maddeli bir testtir. CP / CPPS tedavilerinin geniş kapsamlı uygulanmasında birincil sonuç değişkeni olarak kullanılmıştır. Ayrıca, uluslararası kullanımlar için birden çok dile tercüme edilmiştir.

NIH kronik prostatit semptom indeksi, prostatit belirtilerinin değerlendirilerek semptomun düzeyini ve elde edilen skora göre yapılması gerekenleri belirtmektedir. Tanıyı kolaylaştırmakta ve tedavi sürecinin hızlanmasını sağlamaktadır.

Prostatit Testi

Eğer siz de prostatit belirtileri gösteriyor ve sağlığınız hakkında endişe duyuyorsanız online prostatit testi ile şüphelerinizin doğru olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Sonucunuzu aldıktan sonra üroloji uzmanına başvurabilirsiniz.

Kronik Prostatit Semptom İndeksi Nedir?

NIH-CPSI prostatit testi, geçerliliği kanıtlanmış ve tüm dünyadaki üroloji uzmanlarının kullandığı prostatit testidir. Testis, penis ve kasıklarda ağrı durumu ile idrar yaparken ağrı ve yanma gibi sorunların olup olmadığını öğrenerek doktora tanı koyma kolaylığı sağlamaktadır. Prostatit riskinin ya da evresinin belirlenmesini sağlayarak tedavi planının oluşturulmasını kolaylaştırmaktadır.

Prostatit Testi Nasıl Yapılır?

Prostat iltihabına sahip olup olmadığınızı öğrenmek için uygulayabileceğiniz prostatit testi, prostatit ihtimalinizi belirleyen belli başlı sorulardan oluşmaktadır. Verdiğiniz cevaplara göre alacağınız puan, tedavi ihtiyacınız olup olmadığını da belirleyecektir.

Cevabını kesin olarak bilmediğiniz bir soru varsa belirtileri birkaç gün gözlemleyerek sorulara yanıt vermenizde yarar var. Online prostatit testini uyguladıktan sonra değerlendirme için mutlaka üroloji uzmanına görünün.

Prostatit Testi Ne Kadar Güvenilirdir?

NIH Kronik Prostatit Semptom İndeksi ya da prostatit testi, dünya genelinde geçerliliği olan ve üroloji uzmanları tarafından kullanılan bir testtir. Güvenilirliği yüksek olan prostatit testi, kesin tanı niteliği taşımasa da hastanın şikayetlerinin boyutu hakkında bilgi vermekte ve teşhisi kolaylaştırmaktadır.

Prostatit testi sonuçları, üroloji uzmanı tarafından değerlendirilerek hastanın prostat iltihabı düzeyi belirlenmektedir. Kişinin genel sağlığına göre tedavi planı oluşturulmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here